"Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin. Bugün onların olsun; ama uğrunda çok uğraştığım gelecek, benimdir." NT

 

korek1 korek2 korek3 korek4 korek5 yp1 yp2 yp3

KorEK - Bir elektrikli araba ama aslında bir hayal, bir çaba ve bir mutluluk.

    Erkek çocukların en önemli oyuncağıdır arabası. Onları sadece halının üstünde sürmekle kalmaz inanılmaz özellikler, aksesuarlar eklerler. Her bir araba birbirinden süperdir. Siz halının üzerinde elindeki arabasıyla harikalar yaratan çocuğu görmek için biraz büyümüş olabilirsiniz.

     KorEK de aslında biraz daha büyümüş bir çocuğun hayalini yansıtan bir oyuncak gibi. Düşünsenize, bir genç hiç bir maddi getirisi olmadığı halde, hayatının önemli bir zaman dilimini, enerjisinin büyük bir bölümünü bir hayali gerçekleştirmek için harcıyor. Referans olur, öz geçmişi zenginleştirir dediğinizi duyar gibiyim. Evet sanırım çokta işe yarayabilir.

    KorEK projesinde veya abisi ATA19 projesinde öğrencilik hayatında biraz değişiklik arayan, hocalarına iyi görünmek isteyen ve mezuniyet sonrasında cv sine bir satır daha eklemek isteyen bir kaç arkadaşımız şöyle bir geldi ve geçti. Ne başında vardılar, ne sonunda, sadece baktılar ve geçtiler. Kızmıyoruz kimseye ama insanın hayat amacı olmalı. O amaç eğer CV ni kabartmak ise bunun için de çaba göstermelisin. Öte yandan bizlerin her zaman yanımızda olamasalarda manevi destek veren arkadaşlarımızı da unutmuyor teşekkür ediyoruz tabi ki.

    Her ne kadar aracı üç kişi üretse de bu süreçte yanımızda olan, bizimle koşturan, zaman ayıran arkadaşlarımız, ekibimiz olmasaydı belki bizde yorulurduk biyerlerde. Beraber yedik içtik, uyuduk, uyuyamadık, kavga ettik, sarıldık, dertleştik, çok yorulduk ama çok güzel geçti o zamanlar. (2010)

enerjik.zcaner.com

Hikayenin devamı ...

 • Sağım Solum Bilim 2019
  Sağım Solum Bilim 2019 Sağım solum bilim, isminden de anlaşılacağı gibi bilimsel etkinliklerin yer aldığı genç arkadaşlarımızla bilgi alışverişi yaptığımız oldukça zevkli bir projeyi bu yılda tamamladık.
  Devamını oku...
 • Siemens Motion Control AP Toplantı ve Eğitim
  Siemens Motion Control AP Toplantı ve Eğitim Kısa süreli de olsa hem toplantı hemde eğitim mahiyetinde 3 gün 2 gecelik kısa bir kapadokya ziyaretimiz oldu.
  Devamını oku...
 • MATLAB Uygulamaları Semineri
  MATLAB Uygulamaları Semineri Bu gün sanıyorum ki Naci hocamın öncülüğü ve Figes firmasından Okan beyin katkılarıyla OMÜ Mühendislik Fakültesinde Matlab ve Matlab ın birçok eklentisinden biri olan Simulink ile ilgili tam olarak eğitim olmasada inceleme ve bilgilendirme atına bir araya geldik.
  Devamını oku...
 • XI. INTERNATIONAL CONFERENCE ON NUCLEAR STRUCTURE PROPERTIES
  XI. INTERNATIONAL CONFERENCE ON NUCLEAR STRUCTURE PROPERTIES XI. Uluslararası Nükleer Yapı Özellikleri Konferansı (NSP2018) Trabzon'da yapıldı. Bu konferansın amacı, dünyanın dört bir yanından gelen araştırmacıların Nükleer Fizik ve ilgili konularda araştırma sonuçlarını ve faaliyetlerini sunmalarına olanak sağlamaktır. Konferans, delegelerine yüz yüze yeni fikirler ve uygulama deneyimleri paylaşma, araştırma ilişkileri kurma ve gelecekteki işbirlikleri için akademik ortaklar bulma…
  Devamını oku...

Follow me

Yukarı